Hlavní menu

Vzorový dům  sipka

Co lze očekávat od prohlídky referenčního domu?

Referenční dům je typu bungalow. V přízemí obsahuje vstupní zádveří, chodbu, dva pokoje, kuchyň, jídelnu, obývací pokoj, domácí práce, koupelnu dětí, ložnici, koupelnu rodičů, šatnu pána a šatnu paní.


» Vzorový dům: fotogalerie »
vzorový dům vzorový dům vzorový dům

Je postaven v systému betonových skořepinových tvárnic s vnitřním zateplením. Pro zateplení je použit na stěny zateplovací komplex o tl.15 cm (R=6,38 m2K/W) a na strop je použit ROCKMIN o tl.30 cm (R=7,89 m2K/W). Pro krov je ze dvou třetin použit příhradový střešní vazník a na zbývající části jsou krokve. Tímto způsobem jsou provedeny dvě rozdílné světlosti místností. V ob.pokoji a jídelně je světlost dána ve spádu střešní roviny od 2,6m do 3,8m a v ostatních místnostech je světlost 2,5m. Zastřešení je provedeno střešní krytinou KM BETA-Briliant. Oplechování (střešní podokapní žlaby, svody, úžlabí) je systémem LINDAB. Venkovní okenní parapety jsou keramické. Otvorové prvky (okna, vstupní dveře) jsou v provedení HOCO Bauelemente s jednostranným dekorem (zevnitř bílé, zvenku zelené), pro zasklení je použito determálního trojskla u=0,7 W/Km2. Vnitřní dveře jsou v provedení SAPELI. Vnitřní povrchy stěn a stropů jsou sádrokartonové, podlahy jsou plovoucí, kobercové a z dlaždic. Venkovní fasáda je STOMIX provedena jako drásaná o velikosti zrna 2mm, šambrány okolo oken jsou vystupující, povrch je provedený fasádou roztíranou. Sokl je obložen cihelným páskem.


» Vzorový dům: fotogalerie »
vzorový dům vzorový dům vzorový dům

Vytápění domku je podlahovým vytápěním, topné médium je elektro, kotel PROTHERM. Pro alternativní zdroj tepla jsou zvolena kamna JOTUL s napojením na komínové těleso. Ohřev TUV je zajišťován ohřívačem DRAŽICE o objemu 200l. Součástí RD je klimatizační jednotka LG, která současně slouží i jako tepelné čerpadlo.

Z venkovních úprav je proveden okapový chodník do obrubníku s kačírkem, zpevněné plochy jsou ze zámkové dlažby. Součástí exteriéru je i koupací zahradní jezírko (BIOTOP), dřevěné molo s terasou v provedení BANKIRAI, zahradní osvětlení, zavlažování, oplocení a zahradní architektura. Stavební pozemek je doplněn přístřeškem pro dvě osobní auta, který je vybaven garážovými vraty HORMANN s elektropohonem a ovladačem.

Referenční dům je obydlen, dokončen a tedy nelze pozorovat stav rozpracovanosti. Lze však posoudit rozdíl mezi standardním řešením a nadstandardním řešením a lze posoudit více možností řešení jak interiérových prvků tak i řešení exteriéru v jednotlivých návaznostech.


Prohlídka referenčního domu je určena výhradně pro vážné zájemce o výstavbu
a provádí se po předchozí dohodě s firmou PS BAU, s.r.o..


pixel (1K) telefon (24K)
2022 © PS BAU, s.r.o. Google+